Popradský

100% Prírodný čaj

2. august 2017

Popradský pripravil 100% Prírodný čaj pre všetkých malých čajových priateľov. Tento čaj je bez cukru a umelých prísad. Kombinácia banánov, čučoriedok a sladkého jabĺčka robí tento čaj mimoriadne chutným… celý článok

Kvalita čaju

Spokojnosť zákazníka je pre nás tým najväčším úspechom. Za vyše 50 ročnú históriu sme sa práve tejto oblasti venovali tak, aby naše produkty splnili očakávania klientov. Preto má Popradský čaj v oblasti kvality vypracovaný ucelený systém jej riadenia.

Kvalita čaju
 • icon

  Výber surovín

  tea leaf Výber surovín pre produkty Popradského čaju podlieha veľmi prísnym kritériám.

  Nie každý dodávateľ sa môže stať partnerom spoločnosti. Do výberu pre nový čaj sa dostáva vždy len veľmi úzky okruh vybraných surovín, ktoré naši experti citlivo vyberajú, pričom sledujú niekoľko faktorov. Spoločnosť spolupracuje výlučne s európskou špičkou pri dodávke jednotlivých komponentov.

 • icon

  Čajové vrecúško bez použitia kovu

  Spona

  Všetky naše čajové vrecúška sú balené bez použitia kovovej spony. Namiesto kovovej spony využívame formu uzla. Takéto balenie zabezpečuje úplnú prírodnosť produktu.

 • icon

  Farba nálevu, vôňa, chuť a jej intenzita

  Rozhodujúci pre výber konkrétnej suroviny je chuťový a senzorický test, kde sledujeme farbu nálevu, intenzitu arómy a samotnú chuť. Súhrn týchto hlavných faktorov je dôležitý pri tvorení jednotlivých zmesí. Skúsený ochutnávač čaju vie, či sa čaj do konkrétnej čajovej zmesi hodí alebo nie. Čaje sa podľa svojich daností miešajú v optimálnych pomeroch zmesí. Nie každá čajová zložka spolu s ostatnými vytvára harmonický celok.

 • icon

  Kvalitné čajové zmesi

  Čajové zmesi sú zvlášť lahodné, ak sa na ich výrobu použijú len veľmi kvalitné čaje. Skúsení ochutnávači čaju a ľudia snbsp;vycibrenou chuťou vedia, ako zvoliť jednotlivé druhy, aby sa zvýraznilo to najlepšie z každého druhu a vytvorila sa výnimočná aróma kvalitnej čajovej zmesi.

  Zmiešaním rôznych čajov možno vyrovnať rozdiely v kvalite vyplývajúce zo sezónnych klimatických zmien a rôznych období zberu v oblastiach, kde sa pestuje čaj. Nesmieme zabúdať, že čaj je prírodný produkt.

 • icon

  Aromatizovanie – čaje sú aromatizované výlučne na prírodnej báze

  Všetky naše čaje sú aromatizované arómami na prírodnej báze. Nevyužívame žiadne zdraviu škodlivé komponenty pri ich výrobe.

  Ovocné čaje sú aromatizované modernou technológiou granulácie, čím sa zabezpečí absolútne presné dávkovanie a dlhotrvajúca aróma a chuť.

 • icon

  Balenie

  Na zabalenie už hotového produktu používame najlepší papier a zároveň ako jediná spoločnosť na Slovensku sme plošne zaviedli na všetky naše produkty pomocný pásik na odtrhnutie obalu, čo uľahčuje jeho otvorenie.

 • icon

  Prísne hygienické pravidlá – laboratórne skúšky – mikrobiologické hodnoty

  Všetky naše čaje spĺňajú prísne hygienické pravidlá Európskej únie. Každý čaj je testovaný jednak v domácom laboratóriu, ako aj v externých štátom certifikovaných laboratóriách.

  Predtým ako výrobok Popradského čaju opustí spoločnosť musí prejsť popri laboratórnom skúmaní aj viacnásobnými, silnými zmyslovými skúškami, týkajúcimi sa chuti, vône a farby.