Popradský

 Bylinné s ovocím

Táto unikátna čajová rada, ktorá v sebe skrýva čarovnosť bylín a lahodnosť ovocia je vytvorená presne tak, aby jej jednotlivé časti spolu vytvárali dokonalú harmóniu. Čaje sú navrhnuté pre slovenského spotrebiteľa, ktorému sú byliny dobre známe. Mäta, medovka a žihľava sú skombinované s černicou, ríbezľou alebo citrónom tak, aby tvorili príjemný celok. V kombinácii s ovocím sú byliny po vychladnutí ideálne aj na pitie počas teplých dní.

Žihľava, citrón

Žihľava, citrón

Žihľava výborne pomáha pri prečistení organizmu, znižuje hladinu cukru v krvi. Podporuje látkovú výmenu a tvorbu červených krviniek. Prečisťuje krv a napomáha pri zápale močových ciest, reume svalov a kĺbov. Citrón dodáva tejto byline sviežosť a lahodnosť. Tento čaj po vychladnutí je ideálny aj na teplé dni, keďže v kombinácii s citrónom organizmus osvieži. Je vhodný pre každého, kto hľadá zdravie bylín a sviežosť ovocia.

Zloženie

žihľava dvojdomá, citrónová aróma, citrónová kôra.

Príprava

5-8 min.

Vložte vrecúško do šálky, zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať 5-8 minút. Podľa chuti oslaďte. Na prípravu kvalitného nápoja odporúčame použiť vždy nové vrecúško.